jūsu domas 25

esmu 3 bērnu māmiņa. Jūsu domas vai var izjust, ka valsts ir demogrāfiska , domā par ģimenēm ar bērniem, par daudzbērnu ģimenēm un vai jūs esat izjutuši kādu atbalstu no pašvaldības un valsts.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

??????

Neviena valsts nevar būt demogrāfiska- vispirms papēti šī vārda nozīmi, arī tu nevari būt demogrāfiska .

pirms 6 gadiem, 2013.01.16 16:58

deputāts

man nav savu domu! manā vietā domā izpildirektore!

pirms 6 gadiem, 2013.01.16 17:53

Mg-42

Es esmu demogrāfisks !!!!

pirms 6 gadiem, 2013.01.16 20:12

locins

Tu dzemdē bērnus priekš valsts? Kāpēc valstij būtu jāuztur tavi bērni?

pirms 6 gadiem, 2013.01.16 20:13

arī māmiņa

tieši tā, pirms rūpējies, lai bērns nāktu pasaulē, ir jādomā, vai spēšu šim cilvēciņam nodrošināt pilnvērtīgu dzīvi: veltīt uzmanību ģimenē, sekot līdzi mācībām skolā, palīdzēt izvēlēties patiesi pareizo ceļu lielajā dzīvē......:)
tā tie bērniņi pierod no mazotnes, to vien dzird mājās, ka valsts par viņiem nerūpējas, valdība slikta..... un tā,tā jaunā paaudze nemācās un nemāk paši neko, gaida ka kāds viņiem ko pienesīs.......tas ir skumji:(
nedomāju gan, ka Latvijai vajadzīgi tikai "piedzemdēti bērni", kuri nav izjutuši pilnvētīgu jaunību, kuri nemācēs parūpēties tālāk arī par saviem pasaulē laistajiem bērniem....
kādēļ man būtu jāmaksā nodokļi valstij, lai būtu līdzekļi, ko uzturēt svešus bērnus?

"Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām" Antuāns de Sent-Ekziperī

pirms 6 gadiem, 2013.01.16 21:04

Interesanti

Jūs sakat, ka valstij nekas nav jādara mūsu labā...tad man rodas jautājumi.

Kāpēc jāmaksā nodokļi, ja es par to neko nesaņemu?

Kāpēc vajadzīga valsts iekārta, ja tā neko nedara?

pirms 6 gadiem, 2013.01.16 22:14

mammai Signijai

Valsts un pašvaldības rūpējas par daudziem jo daudziem daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuru vecākiem atņemtas aprūpes tiesības.

pirms 6 gadiem, 2013.01.16 22:39

reāliste

Valstij un pašvaldībai būtu jānodrošina, lai ģimenes var normāli uzurēt sevi, savus bērnus, jānodrošina darabavietas. Smagā ekonomiskā situācija veicina cilvēku degradāciju, rodas apburtais loks,no kura cilvēki bieži saviem spēkiem nevar izkļūt. NOņemt ģimenēm bērnus ir pēdējais, ko var darīt, tās ir tikai sekas. Bet , lai atrisinātu jebkuru problēmu, jānovērš cēlonis - ģimeņu nabadzība, sociālā degradācija bezcerības dēļ.
Ar 1. janvāri garantētais iztikas minimums vienai pers. ir 35, ls,cilvēki ir bez iztikas līdzekļiem ne vienmēr savas vainas dēļ, daudziem ir laba izglītība, taču mūsu valstī kaut cik normālā darbā var tikt tikai caur radiem un paziņām, tas ir fakts.
Sociālais dienests grib saviem darbiniekiem algas pacelt līdz 650 un vadībai pat gandrīz līdz 1000 ls mēnesī! Tāpat arī izglītības pārvalde! tas jau būtu labi, ja daļa sabiedrības vispār nebūtu niolikta aiz "" strīpas"! Tas nozīmē, ka arvien vairāk bērnu būs jāuztur pašvaldībai.

pirms 6 gadiem, 2013.01.17 08:59

Gudrinieks

Valsts varas galvenās funkcijas tiek iedalītas divās lielās grupās – iekšējās un ārējās funkcijās. Pie valsts varas iekšējām funkcijām pieder:
-ekonomiskā,
- sociālā,
- kultūras,
- tiesiskā – cilvēku tiesību, visu īpašumu formu garantēšana, tiesiskās
kārtības ieviešana nodarbināšana,
- nodokļu un finanšu kontrole,
- ekoloģiskā u.c.
Pie valsts varas ārējām funkcijām pieder:
- miera uzturēšanas un mierīgas līdzāspastāvēšanas nodrošināšana,
- valsts suverenitātes aizsargāšana no ārējiem mēģinājumiem to laupīt,
- integrācija pasaules ekonomikā,
- lietišķu partnerattiecību sadarbības globālo problēmu risināšanas nodrošināšana u.c.
Šīs funkcijas ir valsts varas darbība ārpolitikā.
Mūsdienu Latvijas valsts ir sakārtota funkciju jomu struktūrā. Tie ir ierobežoti uzdevumi regulēšanas pilnvaras. Valsts varas funkciju sadalījums regulāri atbilst valstisko regulēšanas uzdevumu galvenajiem veidiem: likumdošanai, valdībai, pārvaldei un jurisdikcijai. Satversme nosaka, ka valsts varas pārstāvji ir Saeima, Valsts prezidents un Ministru kabinets. Varas pārstāvji ir amatpersonas un iestādes, kurām tautas vārdā uz laiku ir dotas tiesības izmantot varu – izdot un izpildīt likumus, pārvaldīt valsti un pildīt tās funkcijas. Tātad savas funkcijas valsts īsteno radīdama likumus – visiem pilsoņiem, institūcijām un iestādēm obligātas rīcības normas, veidodama valsts administrāciju – izpildvaras institūciju sistēmu, valstiski svarīgu programmu īstenošanu, finansēdama no valsts budžeta līdzekļiem, kuru galvenais avots ir valsts maksātie nodokļi. Valsts, protama, nerisina visas problēmas, kas rodas sabiedrībā. Daļu no savām daudzveidīgajām interesēm un
vajadzībām iedzīvotāji apmierina pilsoniskās sabiedrības ietvaros.

pirms 6 gadiem, 2013.01.17 09:00

Signija mamma

es jau nesaku ka valstij ir jāuztur mani bērni, bet kapēc visur skandināt ka valsts ir par demogrāfiju - ja reāli nekas nenotiek , vienmēr pati esmu par saviem bērniemn rūpējusies- vienkārši prasu citu viedokli!
vairums strādājam visu mūžu par minimālo algu, kura ir 200, jo darba devēji- daudzi nepacels algas kamēr valsts nepacels iedzīvotājiem minimālās algas visur ārzemēs atbalsta ģimenes ar bērniem , piem bērnu preces neapliek ar PVN ārsti te ir bezmaksas, bet zāles maksā vairāk nekā pieaugušajiem, vecākiem ar 3 un vairāk bērniem vajadzētu pieščirt dzīvokļus- vai tad cietumnieki ir labāki?par to ir runa nejau ka valstij mani bērni jāuztur!

pirms 6 gadiem, 2013.01.17 10:27

Signija mamma

vismaz viens cilvēks kas lasa jautājumu!
kādēļ citas valstis spēj nodrošināt gan izglītību bērniem , gan bērnu dārzus ,gan bezmaksas medikamentus un tt. bļauj visa saema ka ir par demogrāfiju tad lai tur muti un domā kā jau esošos valsts bērnus LV noturēt nevis aizbraukušos mānīt atpakaļ- sviests

pirms 6 gadiem, 2013.01.17 10:30

jolanta1234

valstij jānodrošia tajā dzīvojošie ar dzīvojamo platību- visi jau nevar atļauties kā mūsu prezidents savā īpašumā iegādāties 100 īpašumus vienu pat parastais cilvēks nevar- tik daudz zemes stāv ,aizaugušas ,lai ceļ cilvēkiem mājas nevis naudu mētā bezjēdzīgos projektos daudzbērnu ģimenes dzīvo īrētos dzīvokļos- tas nu gan man neliekas normāli

pirms 6 gadiem, 2013.01.17 15:54

reāliste

Nelaime tā, ka valsts varas funkciju struktūra ir sakārtota tikai teorētiski,īpaši tiesiskajā jomā, reālajā dzīvē šis normas bieži netiek pildītas, vai pat tiek klaji ignorētas. Tas attiecas uz daudziem normatīvajiem aktiem, kuru ievērošanai nav ekonomiskā regulējuma, seguma tas attiecas uz daudziem sociālajiem pakalpojumiem, ko katrai pašvaldībai atbilstoši individuālajām vajadzībām būtu jānodrošina savas teritorijas iedzīvotājiem, vai nu sniedzot vai pērkot no citā pašvaldībām, NVO vai privātpersonām u.c. Kas reāli notiek pašvaldībās sociālajā jomā, kāsus pakalpojumus var saņemt invalīdi, ģimenes ar bērniem, veci cilvēki, personas ar garīga rakstura traucējumiem, personas , kas cietušas no vardarbības??? pamatā visi tiek galā pašu spēkiem, projekti, kas it tik populāri, būtisku labumu nesniedz, to varu apgalvot. Ģimenēm ar bērniem metodisks sociālo darbinieku atbalsts sniegts netiek, tiek padalīti pabalsti, parasti, tas nenotiek ievērojot ētikas pamatprincipus ,tad kāpēc uzturēt tik milzīgu ieredņu aparātu pašvldībās?

pirms 6 gadiem, 2013.01.18 09:05

atbilde arī māmiņai

Tev neliekas,ka Tu esi pārgudra.Visur attīstītajās valstīs,valsts rūpējas par bērniem.Mūsu valstī viss ir citādi.Protams jāņem vērā tas,ka neesam attīstīta valsts.Ja jau pat bērnu onkoloģijas slimnīcas remontam jāziedo nauda,tad vispār par ko ir runa.Par izglītību nemaz nerunājot.Skolām jāstrādā ar tā saucamo izdzīvošanas budžetu.Arī vecāki nav droši šajā valstī par rītdienu.šodien darbs ir,bet rīt jau nav.Varbūt pēc tavām domām nelaist bērnus pasaulē vispār.Es arī saviem diviem bērniem stāstu patiesību par mūsu valsti.Viņi taču skatās arī televizoru,kāpēc man viņiem melot,ka pie mums viss ir kārtībā.

pirms 6 gadiem, 2013.01.21 08:17

maaaaris

esmu šokā par dažu atbildēm

pirms 6 gadiem, 2013.01.23 15:25

sisssse

gudrinieki- protams ka jāatbalsta māmiņas kuras audzina mazu bērnu un nevar strādāt - viņa taču pēctam ies un strādās!!maksās valstij nodoklus!
par dzīvokļiem tā jau ir paskataties cik domē sēdošajiem ir dzīvokļu visiem radiem savā laiklā pieščirtie,parastai māmiņai ar maziem bērniem jāīrē no īpašnieka par nereālu naudu!!!
mūsu valsts ir nesakārtota mēslu bedre ar resnām cūkām priekšgalā!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.01.24 10:49

Domāju

Ka deputātiem piķi vairāk vajaga

pirms 6 gadiem, 2013.01.27 19:36

pieščirtais

Vai tā māmiņa jau piedzima kā māmiņa ar mazu bērnu? Kāpēc nedomāja vispār par to, kur dzīvot, kad bija jau izaugusi liela meita? Un kur tad bērniņu tētis, kaut kā nedzird, ka tam būtu kādi pienākumi pret paša bērniem, izrādās, ka pret viņas bērniem ir pienākumi visiem citiem, bet ne pašiem vecākiem Dzīvokli gan jāgādā vispirms un tad jādomā par bērniem. Un dzīvokļa īpašniekam īrējot gan maksā reālu naudu, nereālu ( tādu, kādas nav) viņš neņemtu. Un vēl kas- dzīvokļus kādreiz gan pieŠĶīra, bet ne pieŠČīra.

pirms 6 gadiem, 2013.01.27 21:45

raitis342

tev te neprasa gramatikas kļūdas labot, bet dalīties ar pieredzi!

pirms 6 gadiem, 2013.01.28 12:06

to raitis 342

Prasīt kaut ko no kāda te nevienam nav tiesības, var tikai lūgt.Kādu pieredzi tad raitis342 grib dalīt, vai kā ražot bērnus un tad gaidīt lai citi par tiem gādā?

pirms 6 gadiem, 2013.01.28 14:05

Vecāku sarunas

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju