mega cirks Bauskā 24

Skumji, ka liekulībai tēmā par cirku bez dzīvniekiem arī "Bauskas dzīve" pievienojusi savu artavu. Liels raksts jaunākajā numurā, kur autore apraksta izrādes ar dresētiem dzīvniekiem apmeklējumu pēc tam, kad Saeima pieņēmusi likuma grozījumus, kas aizliedz dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs. It kā tiek mēģināts lasītājiem skaidrot, cik šīs izrādes briesmīgi izskatījušās, bet....cilvēki nāk bariem un maksā lielu naudu. Daudzi nav pat dzirdējuši par likuma grozījumiem. Kārtējais apstiprinājums, ka sākts ir no nepareizā gala. Nevis ar publikas audzināšanu, piedāvājot paralēli šo bieži piesaukto laikmetīgo cirku un ļaujot pašiem spriest, kas labs, kas slikts, bet ar aizliegumu no augšas, ko viegli apiet tie, kam nauda. Rīgas cirku, piesedzoties ar dzīvnieku aizstāvību, aizslēdza ātri, bet šāda tipa cirki mierīgi turpina braukāt pa Latviju un tos apmeklē pat tie, kam tas it kā nepatīkot. Arī pati autore "otro reizi šajā izrādē es pretojos vēlmei piecelties un atstāt cirka telti", bet tomēr neatstāja, Kāpēc? Samaksātās naudas palika žēl? Man pilnīgi pietika vienas reizes jau pirms vairākiem gadiem,( ja kāds nav pamanījis tad lielākas un mazākas izrādes ar dzīvniekiem Bauskā notikušas jau daudzus gadus katru vasaru) lai es saprastu, ka nevēlos redzēt šos nomocītos dzīvniekus. Turpretī Rīgas cirkā dzīvnieki nekad nav izskatījušies tik briesmīgi. Gluži tāpat kā,acīmredzot, ir Maskavas cirkā , kuru piesauc kāda apmeklētāja. Salīdzināt Maskavas cirku ar Bauskā rādīto ir vismaz nekorekti. Te nav runa par uztveres un attieksmes maiņu, bet vienkārši par atšķirīgu kvalitāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

dgjk

aizbrauc pie ārsta!

pirms 2 gadiem, 2017.07.21 14:41

Likums

Šie grozījumi galvenokārt attiecas uz ceļojošajiem cirkiem gan no Eiropas Savienības, gan no trešajām valstīm. Tas nozīmē, ka Latvijā tiek aizliegta dzīvnieka izmantošana un apmācīšana, liekot tam veikt pretdabiskas darbības, kaitējot dzīvnieka veselībai un radot tam ciešanas, teikts likumprojekta anotācijā.

Šā likuma 27.1 pants stājas spēkā 2017. gada 13. jūlijā, bet attiecībā uz Lauksaimniecības datu centrā reģistrētu cirku tas piemērojams ar 2018. gada 1. janvāri.

Tāpat likumā paplašināts aizliegums sagūstīt un turēt nebrīvē savvaļas dzīvniekus. Tagad tas attieksies ne vien uz putniem un zīdītājiem, bet arī abiniekiem un rāpuļiem.

Cirkā gan neesmu bijis, bet vai kaut kas no likuma tiešām tiek pārkāpts?

pirms 2 gadiem, 2017.07.21 15:10

iveta

Nu tak pretdabiskas darbības, acīmredzot, lika veikt. Rakstā tas smalki aprakstīts. Kas attiecas uz datumiem, mani interesē tikai viens, kāpēc Rīgas cirkam darbu ar dzīvniekiem liedza jau sen, turpretī šādiem cirkiem to joprojām atļauj?

pirms 2 gadiem, 2017.07.21 21:16

Likums2

Kā tās var būt pretdabiskas darbības, ja tas dzīvnieks jau no bērna kājas ir radināts tādas darīt? Tas viņam nu jau ir dabiskas, ikdienišķas.

Gan likums, gan visa šī diskusija ir pilnīgs farss.

pirms 2 gadiem, 2017.07.22 20:11

jūlijs

Vienvakar redzēju zirģeli piesietu īsā striķelī pie telts lai uzgrauž zāli. Skats baiss. Apbrīnoju vecākus, kas atbalsta šādas izklaides. Bērni jau vēl mazi un nespēj saprast, kādā veidā tiek panākts, ka lācis brauc ar riteni, vai uzdanco..skumji, vecāki domājiet!

pirms 2 gadiem, 2017.07.21 15:47

zirģelim striķelī

Tas bija tiešām skaists zirgs un piesiets tā, lai netraucētu garāmgājējiem. Bija jau divi zirgi un vēl ēzelīts, jauks skats pilsētas bērniņiem , kas tālu no dabas.

pirms 2 gadiem, 2017.07.21 15:54

?

un tāpēc, lai pilsētas bērneļi varētu redzēt vēl pagaidām līdz galam nenobeigtu lopiņu, ir vajadzīgs cirks? Hallo, cienītais, cīenītā, citu iespēju apskatīt zirgu tiešām nav?

pirms 2 gadiem, 2017.07.21 17:57

!

aita tu. Tas domāts savādāk, lai bērns redz, ko lācis var un lai bērns var labāk.

pirms 2 gadiem, 2017.07.24 10:09

?

Vispār jau samērā debīli salīdzināt cilvēku ar lāci. Un nekas nav labāks par vecāku priekšzīmi. Bet, ja vecāki prāta apdalīti, tad nu tādi ar dzīvo...

pirms 2 gadiem, 2017.07.24 11:09

Fakrs

Vidējais latviets joprojām ir ar primitivo sindromu. Kauns par latviju un mietpilsoņiem, kuri gatavi mocīt dzivniekus, lai varetu izklaideties. Pretigi būt te!

pirms 2 gadiem, 2017.07.21 18:39

:(

Bauska ir garīgi atpalikusi. Iespējams, ka mūžigās nabadzības dēļ tauta atriebjas uz dzīvnieku rēķina

pirms 2 gadiem, 2017.07.21 18:51

Doma ko raksti

Tādu murgu negribas pat lasīt, lielais fuuuuu

pirms 2 gadiem, 2017.07.24 23:24

LFP

Bauskas iedzivotajiem sakas sizofrenija!!!! Lai ko butu apspriedusi bet dzivnieki no laika gala bija cirka. un jums nav citu bedu ka tie divi kleperi un ezelis. Tas ezelis man atgadina Bauskas cilvekus Mazins,blaurigs un jegas nekadas.

pirms 2 gadiem, 2017.07.22 00:20

klau

Kādreiz arī galvas cirta un dedzināja sārtā! Viduslaiku tumsonības atrauga...

pirms 2 gadiem, 2017.07.22 09:22

vudu

tu esi aprobežots 15.gadsimta zemnieks

pirms 2 gadiem, 2017.07.24 08:27

Logita

Ēzelīts un zirgs mani interesē un uztrauc . Taču bauskas dzērāji, alusvēderi un pīpetāji man ir pie kājas absolūti

pirms 2 gadiem, 2017.07.22 09:14

Anna Marija

Zirgi pie mums ir pieejmi, man ir sapnis aizbraukt uz Afriku pie zebrām, kamieļiem, ēzeļiem.

pirms 2 gadiem, 2017.07.23 10:23

Koko

Pievienojos

pirms 2 gadiem, 2017.07.24 20:31

snata marija

tiesam brauc pie arsta tadas muilkibas sen nav dzirdetas ja slikti ar nerviem nav ko list kur nevajag visi bija apmierinati iasi berni

pirms 2 gadiem, 2017.07.24 18:15

Jānis

tavs viedoklis mums neinteresē, biedru dilsa !

pirms 2 gadiem, 2017.07.24 20:45

Slimi

Tikai par cirku ar dzìvniekiem! :)

pirms 2 gadiem, 2017.08.07 20:17

pircēja

tikai troksnis

pirms 2 gadiem, 2017.08.10 10:25

piekrītu.

pirms 2 gadiem, 2017.08.10 10:26

eva

vajadzētu aizliegt

pirms 2 gadiem, 2017.08.10 10:45