formas skolās 22

vecāki,kādas ir jūsu domas par formu ieviešanu skolās.Skaistkalnē par katru cenu grib to izdarī.Vai atkal jābūt visiem vienādiem? Tādas formas varētu būt pilsētas skolā kā atšķirības zīmes,bet lauku skola jau te ir tāda viena,no kā mums atšķirties/

Pievieno komentāru

Komentāri 22

vecāmamma

Es atvainojos, es visu skolas laiku nostaigāju skolas formā, un no tā man papēži nav pagriezušies uz priekšu, tā ka formas ir pat ļoti atbalstāms pasākums.

pirms 7 gadiem, 2011.11.16 16:48

Bombino

Esmu par! Bauskas pamatskolā arī vajag.

pirms 7 gadiem, 2011.11.16 19:55

:)

Vai tu dzirdi, vai tu mani?
Skan jau Ziemassvētku zvani.
Laižas tie pa zvaigžņu āri
Vienās gavilēs tev pāri, pāri...

pirms 7 gadiem, 2011.11.17 09:25

mamma

Protams,ka formas ir izeja no izaicinošā ,bezgaumīgā ģērbšanās stila. Skolas forma nav piederība kādai mācību iestādei,bet rada kārtību apģērbā. Vestes vien nav forma.

pirms 7 gadiem, 2011.11.18 12:57

Bombino

Ir, labi, ja kāds sirdī iemet
Klēpi baltu zvaigžņu...
Lai tas ir Ziemassvētku prieks,
Lai tas ir Jaunais gads.

pirms 7 gadiem, 2011.11.19 14:39

arī mamma

esmu par skolas formu ieviešanu visās Vecumnieku novada skolās un skolotājiem arī, tad nenāks uz skolu bezgaumīgi apģērbti.

pirms 7 gadiem, 2011.11.19 15:55

18

nu gan vari sākt rakstīt Ziemassvētku pantiņus, bet iepriekš aizeņoji citus svētkus.

pirms 7 gadiem, 2011.11.19 18:32

Makaronka

Ko Bombino aizeņoja ?

pirms 7 gadiem, 2011.11.20 15:11

arī mamma

Par to jau vajadzēja runāt skolas vecāku sapulcē!

pirms 7 gadiem, 2011.11.20 15:26

skolnieks no agrākiem laikiem

skolas formas- tas ir ļoti labi. Disciplinēs bērnus, varēs atšķirt kurā skolā mācās, kā arī pats galvenais, beidzot bērni ies kā skolēni uz skolu, nevis uz kādu tusiņu vai sētā spēlēties, jo pēdējos gados bija novērojams tas, ka gan mazi gan lieli skolēni gan ikdienā un skolā, gan uz svinīgiem pasākumiem staigā vienādi- tas ir neatbilstoši situācijai vai pasākumam(kaut mai minot džinsus, kedas, legus un citas lietas)
Tātad labāk ka ir formas.

pirms 7 gadiem, 2011.11.20 17:33

skolnieks no agrākiem laikiem

skolas formas- tas ir ļoti labi. Disciplinēs bērnus, varēs atšķirt kurā skolā mācās, kā arī pats galvenais, beidzot bērni ies kā skolēni uz skolu, nevis uz kādu tusiņu vai sētā spēlēties, jo pēdējos gados bija novērojams tas, ka gan mazi gan lieli skolēni gan ikdienā un skolā, gan uz svinīgiem pasākumiem staigā vienādi- tas ir neatbilstoši situācijai vai pasākumam(kaut mai minot džinsus, kedas, legus un citas lietas)
Tātad labāk ka ir formas.

pirms 7 gadiem, 2011.11.20 17:33

divi gali

Kā visam, arī šai 'nūjai" ir divi gali.
+ disciplinēs skolēnus vai drīzāk viņu mammas, jo tās parasti mazgā un gludina; ģimenes situētība neparādīsies; radīs piederību kādai konkrētai skolai, ja šīs formas izturēs laika pārbaudi, un droši vien vēl kaut kas.
- viņas nebūs lētas un ne tik viegli pieejamas, jo tās būs konkrētas skolas formas nevis visas valsts, un bērni skolas vecumā mēdz augt; bērni, īpaši mazākās klasēs mēdz smērēties, tātad, vai visu gadu izies ar vienu formu, ja viņa būs bieži jāmazgā; un vēl- kā ir ar tiem, kas pieraduši aiziet un paņemt tīras drēbes netīro vietā- vai sociālajam dienestam nebūs jāsāk mazgāt arī formas, utt.
Bet pa lielam šis jautājums noteikti ir jāizlemj skolas sapulcē, apsverot visus + un -, nevis kādai mazai cilvēku grupiņai

pirms 7 gadiem, 2011.11.21 11:43

qweks

Par to ģimenes situētību, kas vairs neparādīsies, kad formas ieviesīs... Katreiz dzirdams šis arguments, kad tiek pieminēti skolu formu plusi, taču manuprtāt, tas gan nav nekāds pluss, jo patiesībā tagad iznāks, ka trūcīgajiem jāpērk dārgas formas un nevarēs vairs pa lēto pirkt kādus džinsus vai džemperīti second hand veikalos.

pirms 7 gadiem, 2011.11.21 14:59

una

vai pašiem patiktu,ja visu nedēļu būtu jāstaigā tikai formā?Lai tad skolotājiem arī ievieš formas-ja visiem,tad visiem.

pirms 7 gadiem, 2011.11.22 06:31

Bombino

Jā, patiktu!

pirms 7 gadiem, 2011.11.22 13:03

saule_hestya

Neesmu valkājusi formas nekad, tāpēc varbūt nevaru spriest... Bet domāju, ka formas ir jāievieš reizē un visur, ja tas ir nepieciešams.
1. Tās paredzētas, lai visi audzēkņi būtu vienlīdzīgi, neviens nebūtu labāks vai sliktāks apģērba dēļ, bet ja 1 skolā ir formas, bet citā nē, tad visi formās tērptie jau būs savādāki. Tikai visi kopā.
2. Mūsdienās formas ir īpaši dārga padarīšana, cik man zināms. Ja jau pašvaldības vai valsts par šo prieku maksāt ir ar mieru, tad nav iebildumu. Bet ja papildus jau tā astronomiskajām grāmatu cenām (kas, starp citu, jau pilnībā apgāž satversmē paredzēto bezmaksas pamatizglītību), jāmaksā arī par skolas formām (kas arī būs jāpērk vismaz katru otro gadu, jo tieši pamatskolas laikā bērni aug ļoti ātri), tad lielākā daļa vecāku savus bērnus skolā palaist nudien vienkārši nespēs.
Man pašai ir 18, bērnu vēl nav, tāpēc vēl par to spriest agri. Bet zinu, ka savus bērnus tomēr gribu redzēt tādus, kādi paši viņi vēlēsies būt. Man būs vienalga, vai viņi staigās melnās vai rozā drēbēs, kleitās vai briesmīgajās, nošļukušajās biksēs vai varbūt apģērbā, par kādu mēs visi vēl pat nenojaušam-viņi būs mani bērni un gan man, gan sabiedrībai būs viņi jāpieņem. :) Ja skolās pēkšņi pieņems formu valkāšanu, tad meklēšu skolu, kurā tā nebūs. Varbūt ja tās ieviesīs visur reizē, tad neiebildīšu, bet pamatā savus bērnus zombēt neļaušu-visiem ir tiesības izvēlēties savu dzīvesstilu pašiem. arī mūsu bērniem.

pirms 7 gadiem, 2012.05.15 06:07

LU LU

PILNĪDI PIEKRĪTU!
LABĀK BŪTU PADOMĀJUŠI KĀ VECĀKIEM PALĪDZĒT BĒRNUS
SAGATAVOT SKOLAI, A NE FIRMĀM VAIRĀK NOPELNĪT
UZ TĀ RĒĶINA. VIŅI SAGATAJOJA ĻOTI LABU PIEDAVĀJUMU
MURGS: BĒRNU DĀRZU IZLAIDUMI, SKOLU IZLAIDUMI, VISIEM DĀVANAS !!!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2012.05.23 18:29

pele2

Pirmkārt formas obligāti jābūt skolotājiem, jo viņiem arī jājūtas piederīgiem savai skolai.
Plisētus svārkus, piemēram, ļoti modē šogad.

pirms 7 gadiem, 2012.05.24 16:31

Tone

bonprix.lv

pirms 7 gadiem, 2012.05.25 11:46

tetis

Ja pashvaldiiba ,vai pilseetas dome sponsorees, finansees tad jaa, bet ja vecaakiem uz pleciem uzgruuzts uzdevums apmaksaat shos izdevumus, tad esmu pret!!!

pirms 7 gadiem, 2012.05.25 16:18

Skolu dzīve

Uz bauskasdzive.lv pilno versiju